ІНСТИТУТ ІКАО

0
працівників пройшли курси в навчальних центрах Інституту ІКАО (з 2003 року)
Зміст курсу
88%
Загальний підхід до навчання
84%
Надання зворотного зв'язку
93%
Оцінка ефективності та акредитація
87%

Назва інституту пов’язана з Міжнародною організацією цивільної авіації (ІСАО), яка була створена з метою забезпечення ефективного і регулярного розвитку світової авіатранспортної системи, а також для розробки основ регулювання безпеки в авіації.

Перші кроки тісної співпраці між Національним авіаційним університетом (НАУ) і ІСАО почались ще в 80-і роки, коли на базі НАУ були проведені семінари та робочі зустрічі під егідою цієї організації. Університет брав участь у виконанні програм ІСАО: навчання фахівців, перепідготовка військових пілотів, розробка та переклад матеріалів ІСАО.

Враховуючи високий міжнародний авторитет Національного авіаційного університету, в 1996 році при університеті було відкрито Європейський регіональний навчальний центр ІСАО з авіаційної безпеки. Центр отримав міжнародний сертифікат на право навчання всіх категорій працівників авіаційних підприємств з авіаційної безпеки. У 2002 році при Національному авіаційному університеті було відкрито Європейський регіональний навчальний центр ІСАО з підготовки державних інспекторів з безпеки польотів та льотної придатності повітряних суден. Обидва центри реалізують методологію ІСАО, використовуючи Стандарти та Рекомендовані практики. Навчання слухачів здійснюється за модульною системою російською та англійською мовами як в Україні, так і в інших країнах світу. Заняття проводять висококваліфіковані інструктори, сертифіковані ІСАО, досвідчені експерти.

З метою забезпечення координації підготовки та перепідготовки фахівців з безпеки авіації в 2003 році в Національному авіаційному університеті створено Інститут ІКАО. До складу Інституту увійшли Європейський регіональний навчальний центр ІСАО з авіаційної безпеки, Європейський регіональний навчальний центр ІСАО з підготовки державних інспекторів з безпеки польотів та льотної придатності повітряних суден, а також національні навчальні центри.

Національний навчальний центр з авіаційної англійської мови проводить навчання і тестування льотного складу, а також підготовку рейтерів і екзаменаторів з авіаційної англійської мови.

Перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців різного профілю проводитися в Національному центрі по забезпеченню безпеки авіації.

З моменту заснування до листопада 2020 року очолювала Інститут ІКАО професор, експерт ІСАО, національний координатор з впровадження стандартів ІСАО в Україні Суслова Галина Андріївна.

З 2003 року близько 20,5 тисяч працівників авіаційних адміністрацій, авіакомпаній, аеропортів, авіаційних підприємств, аероклубів і авіаційних навчальних закладів з України та 77 країн світу пройшли підготовку і перепідготовку в навчальних центрах інституту. Зростання авторитету Інституту ІКАО підтверджується постійним збільшенням числа слухачів і географії діяльності. Тільки, в 2012 році, сертифікат міжнародного зразка отримали понад 2000 авіаційних фахівців з 34 країн світу, а саме Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Німеччини, Грузії, Іраку, Ірландії, Йорданії, Іспанії, Казахстану, Конго, Киргизстану, Латвії, Литви, Малайзії, Молдови, Монголії, Нідерландів, Нової Зеландії, Росії, Сирії, Таджикистану, Туркменістану, Туреччини, Узбекистану, України, Франції, Хорватії, Чорногорії, Швеції та Естонії.

Багатогранні робочі зв’язки з ІСАО ознаменувалися успіхами в проведенні великої кількості спільних заходів на міжнародному рівні з проблем безпеки авіації. Серед таких заходів був Всесвітній конгрес «Авіація XXI століття», міжнародні та європейські регіональні семінари за новим форматом флайт-плана (FPL), по впровадженню механізму безперервного моніторингу безпеки авіації, щодо забезпечення безпеки перевезення авіаційного вантажу, а також проведення навчальних курсів під егідою ІСАО.

Інститут ІКАО працює в тісному контакті з авіаційними адміністраціями багатьох країн по регіоналізації міжнародних навчальних програм і визнання національних програм підготовки авіаційних фахівців на базі впровадження передового досвіду.

У 2012 році Європейський регіональний навчальний центр ІСАО (НАУ) отримав сертифікат Європейської Конференції Цивільної Авіації і був включений в мережу навчальних центрів Європейського Північноатлантичного регіону.