ІНСТИТУТ ІКАО

0
працівників пройшли навчання в учбових центрах Інституту ІКАО (з 2003 року)
Зміст курсу
88%
Загальний підхід до навчання
84%
Надання зворотного зв'язку
93%
Оцінка ефективності та акредитація
87%

Назва інституту пов’язана з Міжнародною організацією цивільної авіації (ІСАО), яка була створена з метою забезпечення ефективного і регулярного розвитку світової авіатранспортної системи, а також для розробки основ регулювання безпеки в авіації.

Перші кроки тісної співпраці між Національним авіаційним університетом (НАУ) і ІСАО почались ще в 80-і роки, коли на базі НАУ були проведені семінари та робочі зустрічі під егідою цієї організації. Університет брав участь у виконанні програм ІСАО: навчання фахівців, перепідготовка військових пілотів, розробка та переклад матеріалів ІСАО.

Враховуючи високий міжнародний авторитет Національного авіаційного університету, в 1996 році при університеті було відкрито Європейський регіональний навчальний центр ІСАО з авіаційної безпеки. Центр отримав міжнародний сертифікат на право навчання всіх категорій працівників авіаційних підприємств з авіаційної безпеки. У 2002 році при Національному авіаційному університеті було відкрито Європейський регіональний навчальний центр ІСАО з підготовки державних інспекторів з безпеки польотів та льотної придатності повітряних суден. Обидва центри реалізують методологію ІСАО, використовуючи Стандарти та Рекомендовані практики. Навчання слухачів здійснюється за модульною системою російською та англійською мовами як в Україні, так і в інших країнах світу. Заняття проводять висококваліфіковані інструктори, сертифіковані ІСАО, досвідчені експерти.

З метою забезпечення координації підготовки та перепідготовки фахівців з безпеки авіації в 2003 році в Національному авіаційному університеті створено Інститут ІКАО. До складу Інституту увійшли Європейський регіональний навчальний центр ІСАО з авіаційної безпеки, Європейський регіональний навчальний центр ІСАО з підготовки державних інспекторів з безпеки польотів та льотної придатності повітряних суден, а також національні навчальні центри.

Національний навчальний центр з авіаційної англійської мови проводить навчання і тестування льотного складу, а також підготовку рейтерів і екзаменаторів з авіаційної англійської мови.

Перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців різного профілю проводитися в Національному центрі по забезпеченню безпеки авіації.

Очолює Інститут ІКАО професор, експерт ІСАО, національний координатор з впровадження стандартів ІСАО в Україні Суслова Галина Андріївна

З 2003 року близько 13 тисяч працівників авіаційних адміністрацій, авіакомпаній, аеропортів, авіаційних підприємств, аероклубів і авіаційних навчальних закладів з України та 77 країн світу пройшли підготовку і перепідготовку в навчальних центрах інституту. Зростання авторитету Інституту ІКАО підтверджується постійним збільшенням числа слухачів і географії діяльності. Тільки, в 2012 році, сертифікат міжнародного зразка отримали понад 2000 авіаційних фахівців з 34 країн світу, а саме Азербайджану, Вірменії, Білорусії, Бельгії, Болгарії, Великобританії, Німеччини, Грузії, Іраку, Ірландії, Йорданії, Іспанії, Казахстану, Конго, Киргизстану , Латвії, Литви, Малайзії, Молдови, Монголії, Нідерландів, Нової Зеландії, Росії, Сирії, Таджикистану, Туркменістану, Туреччини, Узбекистану, України, Франції, Хорватії, Чорногорії, Швеції та Естонії.

Багатогранні робочі зв’язку з ІСАО ознаменувалися успіхами в проведенні великої кількості спільних заходів на міжнародному рівні з проблем безпеки авіації. Серед таких заходів був Всесвітній конгрес «Авіація XXI століття», міжнародні та європейські регіональні семінари за новим форматом флайт-плана (FPL), по впровадженню механізму безперервного моніторингу безпеки авіації, щодо забезпечення безпеки перевезення авіаційних вантажу, а також проведення навчальних курсів під егідою ІСАО .

Інститут ІКАО працює в тісному контакті з авіаційними адміністраціями багатьох країн по регіоналізації міжнародних навчальних програм і визнання національних програм підготовки авіаційних фахівців на базі впровадження передового досвіду.

У 2012 році Європейський регіональний навчальний центр ІСАО (НАУ) отримав сертифікат Європейської Конференції Цивільної Авіації і був включений в мережу навчальних центрів Європейського Північноатлантичного регіону.